EY Podnikateľ roka 2021

Príbeh víťazov

Branislav Cvik, Ľubomír Vančo
Banskobystrický pivovar, a.s.

Banskobystrický pivovar je výrobcom výnimočného slovenského piva Urpiner, vyznačujúceho sa originálnou a nezameniteľnou chuťou. Tieto parametre sa dosiahli použitím tradičných receptúr varenia bez urýchľovacích procesov a chemických úprav, použitím klasickej technológie výroby, kde pivo prirodzene zreje 4 až 6 týždňov. Urpiner sa vyrába z najkvalitnejších slovenských surovín – horskej vody z okolitých vrchov, z najlepších sladov z južného Slovenska a z chmeľu najvyššej kvality. Pivo Urpiner je a chce byť iné. 

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2021
Branislav Cvik, Ľubomír Vančo - Banskobystrický pivovar, a.s.

Finalisti
Michal Hudoba, Heneken, s.r.o. 
Aneta Kondelová a Miloš Kondela, KONDELA
Viktor Sučka, Swida Innovative s.r.o. 
Jozef Nitray, TEKMAR SLOVENSKO, s.r.o.

EY Technologický podnikateľ roka 2021
Tomáš Horváth, HMH, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2021
Ivan Zelíska, Filip Fraňo a Maroš Černý, Rossum Integration, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2020

Príbeh víťaza

Martinus vznikol v roku 1990 ako jedno z prvých súkromných kníhkupectiev v Československu, ktoré vybudovali bratia Miroslav a Jozef Santusovci. V roku 2000 sa k nim pridaj aj Michal Meško a spoločne aktivity rozšírili aj o e-shop. Dnes je Martinus najväčším internetovým kníhkupectvom a druhým najväčším predajcom kníh na Slovensku celkovo, pričom zároveň prevádzkuje sieť 12 kamenných kníhkupectiev a kaviarní po celej krajine. Za tento čas spojil vyše milión čitateľov s viac ako 20 miliónmi kníh.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2020
Michal Meško - Martinus, s.r.o. 

Finalisti
Zoltán Berghauer - Compass Europe, s.r.o.
Jaroslav Chrapko - Dedoles, s.r.o.
Dmytro Borodavka - EU Poultry s.r.o.
Dalibor Cicman - GymBeam s.r.o.
Peter Hrbáčik - itrinity, s.r.o. 

EY Technologický podnikateľ roka 2020
Martin Bujňák - Capturing Reality s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2020
Jana Kurilaková - KURA collection s.r.o.
 

EY Podnikateľ roka 2019

Príbeh víťaza

Juraj Habovštiak začal budovať spoločnosť MTS v roku 1996 od nuly. Dnes, s viac ako 360 zamestnancami, to je v svojej hlavnej oblasti podnikania najväčšia firma na Slovensku a patrí aj medzi najväčšie v Európe. Od začiatku pomáha firmám automatizovať výrobu pomocou inteligentných technológií a jednoúčelových strojov. Tie zefektívňujú výrobné procesy, šetria ľuďom čas a uľahčujú im život. Podľa požiadaviek zákazníka vyvinie a vyrobí skoro všetko. Od jednoduchých pracovných staníc až po nekonvenčné technologické celky napr. pre husľové struny. Podieľa sa na výrobe automobilov, najvýznamnejších značiek Mercedes, BMW, Jaguar, Volvo, Porsche, Ferrari ako aj elektrotechniky alebo bielej techniky či v potravinárstve.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2019
Juraj Habovštiak - MTS, spol. s r.o. 

Finalisti
Dominik Brichta, Peter Both - Berlin Brands Group a.s. 
Lucia Pašková, Pavol Andel - CURADEN Slovakia s.r.o. 
Artur Gevorkyan - GEVORKYAN, s.r.o. 
Pavol Jakubec - Vegum, a.s. 

EY Technologický podnikateľ roka 2019
Matej Ftáčnik - VacuumLabs Holding j.s.a.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2019
Lenka Cenigová, Juraj Fehervari - Be Lenka s.r.o.
 
Špeciálna cena poroty za podporu slovenských tvorcov a ich originálnych výrobkov
Alexandra Miklášová - SAShE s.r.o. 

EY Podnikateľ roka 2018

Príbeh víťaza

Šimon Šicko začal ako architekt v roku 2001, keď dostal príležitosť navrhnúť architektúru do hry Elveon. Vtedy pochopil, že práve toto je práca, ktorú chce robiť a zároveň sa ňou aj živiť. V roku 2007 sa stal spoluzakladateľom herného štúdia Pixel Federation, ktoré odštartoval s ďalšími tromi spoločníkmi.
Hry pre neho znamenali a stále aj znamenajú viac ako všetky aktivity, ktorým sa venoval predtým. Začínali ako social browser developer, v súčasnosti sa spoločnosť orientuje hlavne na mobilné hry. Všetky jeho štyri hry (TrainStation, Diggys Adventure, Emporea, Seaport) zaznamenali úspech na mobilných platformách. Jeho najúspešnejšiu hru Diggys Adventure hráva mesačne dva a pol milióna ľudí. Celkovo sa už sto miliónov hráčov hralo hry z herného štúdia Pixel Federation.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2018
Šimon Šicko, PIXEL FEDERATION, s.r.o.

Finalisti
Šimon Šicko, PIXEL FEDERATION, s.r.o.
Margita Hollenová, Heinrich von Hollen - HOLLEN, s.r.o.
Peter Divinec - KELLYS BICYCLES s.r.o.
Branislav Rojko - TSS Group a. s.
 

EY Začínajúci podnikateľ roka 2018
Jozef Bardík a Jozef Kuzma, Regal Burger, s.r.o.

Špeciálne ocenenie poroty
Filip Glasa, FinStat, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2017

Príbeh víťaza

Programovať a skúmať princípy počítačov začal v deviatich rokoch. Na začiatku vysokej školy v ESET-e založil tím pre vývoj novej generácie antivírusu, ktorý položil základy celosvetového úspechu firmy.
S meteorológiou sa stretol, keď pomáhal matke v SHMÚ pri nasadení nemeckého softvéru.
So snom presadiť sa na medzinárodnom trhu v roku 1997, po skončení vysokej školy, založil s nemeckým partnerom meteorologickú softvérovú firmu – IBL. Po dvadsiatich rokoch je dnes firma svetovou špičkou v oblasti inštalácií na všetkých kontinentoch a poskytuje softvér pre národné meteorologické organizácie, letiská a armády celého sveta.
Najdôležitejším krédom je práve atmosféra a vysoko nadštandardné vzťahy tak vo firme, ako aj ku klientom, ktorí spoločne tvoria jednu rodinu. Aj vďaka tomu sa firma stala strategickým partnerom veľkých medzinárodných a nadnárodných organizácií, a Slovensko je dnes vďaka IBL uznávanou jednotkou.
So životnou víziou pomôcť v celosvetovom meradle, dnes pokračuje vo vývoji nových technológií, ktoré pomáhajú zachraňovať životy a šetriť našu planétu.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2017
Michal Weis, IBL Software Engineering, s.r.o.

Finalisti
Michal Weis, IBL Software Engineering, s.r.o.
Peter Dostál, Aliter Technologies, a.s.
Pavol Jakubec, I.D.C. Holding, a.s.
Lívia Naništová, Novplasta, s.r.o.
Ivan Vallo, robotec, s.r.o.


EY Technologický podnikateľ roka 2017
Lívia Naništová, Novplasta, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2017
Lucia Čierna, Barbora Bilčíková, Petra Bilčíková, Fertucha, s. r. o.

Špeciálne ocenenie poroty
Richard Holec, Milan Straka, Liptovské dvory, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2016

Príbeh víťaza

https://www.eypodnikatelroka.sk/gfx/administration/js/ckeditor/kcfinder/upload/image/D03_1545%282%29.jpgPo absolvovaní štúdia teoretickej kybernetiky a matematickej informatiky na matematicko-fyzikálnej fakulte a po prvej pracovnej skúsenosti v bázovom laboratóriu umelej inteligencie mu učarovalo programovanie. Dodnes ho fascinuje, ako sa dajú bežné postupy algoritmicky zhmotniť do programu na počítači a zjednodušiť tak prácu ľuďom.

Spoločnosť Asseco Central Europe (predtým Asset Soft) pôsobí na Slovensku od roku 1990. Jozef Klein v nej pracuje od roku 1996 a od roku 2002 je jej predsedom predstavenstva. Zároveň zastáva významnú funkciu CEO na úrovni Asseco Group. V nej sa podieľa na realizácii stratégie, ktorá má zo spoločnosti urobiť nadnárodného poskytovateľa softvéru a IT služieb.

Ponuku majiteľov Asset Softu zasadnúť do riaditeľského kresla Jozef Klein pôvodne dvakrát odmietol. Tú tretiu, pred 15 rokmi, napokon prijal. V tom čase sa spoločnosť nachádzala v zložitej situácii. S ambíciou nesklamať akcionárov, dosahovať lepšie výsledky, mať väčší podiel na trhu či rozšíriť pôsobnosť firmy mimo Slovenska sa vydal na neľahkú podnikateľskú cestu. Náročné obdobie, späté s hľadaním nových klientov a projektov, ale aj s úsilím zvádzať konkurenčný boj s nadnárodnými spoločnosťami, sa podarilo úspešne prekonať. Prostredníctvom akvizícií spoločnosť rozšírila svoje obchodné a investičné aktivity v regióne strednej Európy do šiestich krajín. Dnes je Asseco Central Europe so sídlom v Bratislave jedným z najsilnejších softvérových domov v strednej a východnej Európe, ktorý zamestnáva takmer 2 000 ľudí. Spoločnosť vyvíja vlastné produkty, realizuje nové typy služieb a rozširuje svoje kompetencie aj mimo IT oblasti. Asseco Central Europe je stále jediná slovenská softvérová firma kótovaná na zahraničnej burze vo Varšave.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2016
Jozef Klein, Asseco Central Europe, a. s.

Finalisti
Miroslav Paľo, COMMERC SERVICE, spol. s r.o.
Ján Lunter, Innovatrics, s.r.o.
Ján Kolesár, M ä s p o m a   spol. s r.o.
Anton Barcík, Považská cementáreň, a.s.

EY Technologický podnikateľ roka 2016
Ján Lunter, Innovatrics, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2016
Martin Adámek, Daniel Novák a Jozef Šimko, Inloop, s.r.o.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Ján Lunter, Innovatrics, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2015

Príbeh víťaza

https://www.eypodnikatelroka.sk/gfx/administration/js/ckeditor/kcfinder/upload/image/D03_1545%282%29.jpgPatrick Hessel vyrastal v Nemecku, no má slovenské korene a na Slovensku žije asi deväť rokov. Keď mal šestnásť, odišiel študovať do sveta. Dva roky strednej školy si dokončil v San Franciscu a v Paríži. Tam aj zmaturoval a jeho ďalšie kroky viedli na univerzity v Cambridgei, New Yorku a Londýne, kde študoval strojárstvo a podnikové hospodárstvo. Po skončení štúdií si vyskúšal prácu v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti, ale už vtedy rozmýšľal o založení vlastného podnikania. Vďaka rodine, ktorá vlastnila opustený priemyselný areál v Dunajskej Strede, sa Patrick v roku 2006 pustil do rozbiehania svojej vízie – firmy c2i, ktorá vyvíja a vyrába produkty z kompozitných materiálov pre výrobcov v automobilovom a leteckom priemysle. Rok 2012 bol pre spoločnosť c2i zlomový – podpísala kontrakt na dodávku dielcov pre superprojekt Porsche 918 Spyder a zároveň sa Patrickovi podarilo získať dôležitú finančnú investíciu na nevyhnutnú transformáciu firmy. Nasledovali ďalšie významné projekty pre superšport Bentley GT3R a automobilku BMW. Dnes patrí c2i medzi špičku svetových výrobcov produktov z kompozitných materiálov v automobilovom priemysle. Zamestnáva viac ako 350 ľudí a medzi top klientmi sú prémiové automobilky Porsche, Jaguar, Bentley, BMW a Koenigsegg. Okrem toho dodáva dielce aj pre letecký priemysel na projekty ako Airbus A330, A350, A380, Boeing 787, 777, 747 alebo bezpilotné lietadlá firmy Finmeccanica. Budúcnosť c2i vidí Patrick Hessel v elektromobiloch a letectve. Najmä elektromobily, ktoré predstavujú najväčšiu zmenu v automobilizme za posledných sto rokov, vyžadujú ultraľahké materiály. Slovenská firma je už dnes pripravená byť lídrom v dizajne a výrobe kompozitných dielcov pre autá zajtrajška.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2015
Patrick Hessel, c2i s.r.o.

Finalisti
Ján Lunter, ALFA BIO s.r.o.
Michal Drobný, Tomáš Drobný, CINEMAX, a.s.
Miriam Poništová, DeutschMann Internationale Spedition s.r.o.
Pavol Demáček, MEDEKO CAST s.r.o.

EY Technologický podnikateľ roka 2015
Branislav Mičieta, CEIT, a.s.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2015
Ľuboš Bednár, Frutia, s. r. o.

Špeciálne ocenenie poroty za podnikateľské srdce
Ján Lunter, ALFA BIO s.r.o

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Martina Kašiarová, TONFLY s. r. o.

EY Podnikateľ roka 2014

Príbeh víťaza

Alexander Varga a Eva Stejskalová sú zakladajúcimi spoločníkmi firmy MicroStep. V roku 1991 sa spolu s kolegami z Katedry automatizácie a regulácie Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave rozhodli využiť svoje skúsenosti z riešenia výskumných úloh pre prax a začali podnikať v oblasti vývoja a výroby riadiacich systémov pre priemyselné aplikácie. V počiatočnom období firma MicroStep dodávala riadiace systémy pre rôzne odvetvia ako napr. regulátory turbín a budenia turbogenerátorov pre vodné elektrárne alebo riadiace systémy pre diaľkovo ovládané odmínovacie systémy „Božena“. Postupne sa od roku 1993 vo firme vyprofilovala súčasná oblasť aktivít a stala sa významným výrobcom CNC strojov na delenie materiálu energolúčovými technológiami plazmou, kyslíkom, laserom a vodným lúčom. Dôveru zákazníkov si získala svojím kontinuálnym inovačným úsilím, vďaka ktorému patrí dnes k svetovej špičke, najmä v oblasti plazmového rezania.

Firma MicroStep dodala od roku 1993 už tisícdeväťsto rezacích strojov zákazníkom v päťdesiatich troch štátoch sveta. Ide predovšetkým o štáty Európskej únie, ale aj o Juhoafrickú republiku, Čínu, Indiu, Spojené arabské emiráty a ďalšie, pričom export predstavuje 95 % produkcie firmy. Firma vyrába v súčasnosti ročne 180 CNC strojov v objeme 26 mil. eur. Ide o vysoko sofistikované produkty, ktoré nachádzajú uplatnenie v rôznych odvetviach priemyslu od lodeníc, automobilovej výroby, leteckého priemyslu až po výrobu oceľových konštrukcií pre stavebníctvo. Za svoje inovatívne riešenia predovšetkým v oblasti úkosového a priestorového rezania získala firma mnoho ocenení na odvetvových výstavách, ako aj ocenenie Vedeckovýskumný tím roka 2009 od Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2014
Alexander Varga, Eva Stejskalová, MicroStep, spol. s r. o.

Finalisti
Július Hron, AUTO - IMPEX spol. s r.o.
Zsolt Bindics, GreenCoop družstvo
Juraj Habovštiak, MTS, spol. s r.o.
Šimon Šicko, Marián Fridrich, Filip Fischer, PIXEL FEDERATION, s.r.o.

EY Technologický podnikateľ roka 2014
Šimon Šicko, Marián Fridrich a Filip Fischer, PIXEL FEDERATION, s.r.o.

Špeciálne ocenenie poroty
Július Hron, AUTO - IMPEX spol. s r.o.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Peter Matúška, AÇAIMANIA Europe s. r. o.

EY Podnikateľ roka 2013

Príbeh víťaza

Vladimír Šrámek, absolvent Drevárskej fakulty Vysokej školy technickej vo Zvolene, po mnohoročných skúsenostiach v nábytkárskom priemysle odkúpil spoločne so svojím partnerom Romanom Gejdošom koncom roka 1999 v konkurze sa nachádzajúcu fabriku, z ktorej v nasledujúcich rokoch vybudoval jednu z najznámejších značiek v oblasti nábytkárskeho priemyslu na Slovensku. Dnes sa firma ako jedna z mála vo svojom segmente môže pochváliť rastúcim trendom, bezpochyby aj vďaka rozumným opatreniam, špecializácii, inovatívnosti, motivácii zamestnancov a obchodnej stratégii, i vzťahmi s dodávateľmi.
K úspechom patrí expanzia a udržiavanie si pozície na trhoch západnej Európy, predovšetkým v Nemecku a Rakúsku, ako aj rastúci predaj v Českej republike. Vedenie spoločnosti včas identifikovalo potrebu udržania si pozície na domácom slovenskom trhu prostredníctvom vlastných predajní. V súčasnosti sieť spoločnosti Decodom tvorí dvadsaťtri pobočiek a plánuje ďalší rast.
Silnou stránkou firmy je orientácia na zákazníka, spojená s neustálymi inováciami, investovaním do technológií, procesov, ale hlavne do ľudí – toho najväčšieho kapitálu vo firme. Cieľom Vladimíra Šrámka je dlhodobo patriť k lídrom vo výrobe a v predaji skriňového nábytku na Slovensku.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2013
Vladimír Šrámek, DECODOM, spol. s r.o.

Finalisti
Branislav Cvik, Ľubomír Vančo, Banskobystrický pivovar, a.s.
Anton Fabuš, Púchovský mäsový priemysel, a.s.
Pavol Kubošek, Ľubomír Mach, KVANT spol. s r.o.
Michal Meško, Martinus.sk, s.r.o.
Juraj Vančík, Nemocnica Košice – Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica

EY Začínajúci podnikateľ roka 2013
Branislav Polák, 3070, a.s.

EY Technologický podnikateľ roka 2013
Stanislav Krcho, KOMPOZITUM s.r.o.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Peter Nedeliak, ULTRA PLAST, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2012

Príbeh víťaza

Vladimír Levársky vyštudoval Prírodovedeckú fakultu UK v Bratislave a do roku 1991 pôsobil ako gymnaziálny učiteľ matematiky a geografie. Odvtedy sa venuje podnikaniu a jeho spoločnosť OMS, ktorá sa špecializuje na výrobu a dizajn svietidiel a na realizáciu projektov v oblasti osvetlenia po celom svete, sa vo svojom segmente stala jednotkou na trhu v strednej a východnej Európe. Spoločnosť rozdelila svoje portfólio produktov do troch značiek – Elite, Advanced a UNOLUX a dodnes rozšírila rady svojich zákazníkov v 122 krajinách na piatich kontinentoch. Vývojové centrum OMS je jedným z najväčších v lighting priemysle v Európe a v predstihu pred konkurenciou sa už od svojho vzniku špecializovalo na novú LED technológiu. Dnes tím vývojového centra, zložený z lokálnych aj medzinárodných špecialistov, denne vyvíja riešenia optoelektronického, optického aj termálneho dizajnu v oblasti osvetlenia. Spoločnosť OMS priniesla na trh niekoľko trendov – absolútne najvýznamnejším z nich je trend neviditeľného osvetlenia – a mnoho ďalších revolučných technológií. Kontinuálnym vývojom inovácií by vizionár Vladimír Levársky v priebehu najbližších rokov rád dosiahol poprednú pozíciu medzi svetovými lídrami.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2012
Vladimír Levársky, OMS, spol. s r.o.

Finalisti
Artur Gevorkyan, GEVORKYAN, s.r.o.
Pavol Konštiak, KON-RAD spol. s r.o.
Pavol Kubošek, KVANT spol. s r.o.
Heliodor Macko, Jozef Šovčík, VISICOM a.s.
Marco Marchetti, Nexis Fibers, a.s.
Peter Štecko, MEDUSA GROUP, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2012
Michal Vyšinský, 2muse, s.r.o.

EY Technologický podnikateľ roka 2012
Igor Lengyel, NMS s.r.o.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Pavol Konštiak, KON-RAD spol. s r.o.

EY Podnikateľ roka 2011

Príbeh víťaza

Ľuboš Fellner vyštudoval Lekársku fakultu UK v Bratislave a revolúcia v roku 1989 ho zastihla v pitevni. Jeho vášeň pre cestovanie zvíťazila a v roku 1993 založil spoločnosť BUBO Travel Agency, ktorá sa z úplnej nuly vypracovala na najväčšieho slovenského organizátora zájazdov do vyše 60 krajín celého sveta. Spoločnosť sa stala najväčším predajcom leteniek najvýznamnejších svetových leteckých spoločností. V roku 2004 do ponuky pribudli – dovtedy na Slovensku aj v Čechách netradičné – zájazdy nadštandardných služieb. Nový projekt s ponukou plavieb na zaoceánskych výletných lodiach zaznamenal veľký úspech a agentúra sa stala najväčším predajcom viacerých lodných spoločností. BUBO bola prvá slovenská cestovná kancelária, ktorá mala svoj produkt na webe a inovácie vo svojich produktoch prináša neustále. Tento rok sa jej portfólio rozšírilo zakúpením cestovnej kancelárie s dvadsaťročnou históriou v Českej republike, kde BUBO plánuje byť do piatich rokov jednotkou v aktívnych poznávacích zájazdoch.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2011
Ľuboš Fellner, BUBO travel agency, s.r.o.

Finalisti
Artur Gevorkyan, GEVORKYAN, s.r.o.
Štefan Kassay, I.D.C. Holding, a.s.
Peter Matyšák, VÍNO MATYŠÁK, s.r.o.
Peter Paška, Proact People Slovensko s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2011
Martin Guttman, Tuli.sk, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2011 v oblasti inovácií
Július Berith, Virtual Reality Media, a.s.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Miriam Lisová Marcineková, Marek Liso, Marco Mirelli, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2010

Príbeh víťaza

Tomáš Bel, vyštudovaný traumatológ na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, sa v roku 1996 so svojím spoločníkom rozhodol založiť EXIsport s hlavnou činnosťou veľkoobchodného predaja športového tovaru. Zmenou trhových podmienok sa od roku 1997 začala spoločnosť postupne orientovať na maloobchodný predaj cez vlastnú sieť predajní umiestňovaných v obchodných centrách. V súčasnosti okrem svetových športových značiek ponúkajú aj špecializované vlastné produkty – EXIray, EXItrek, EXIfit a EXIfun.
Minulý rok sa Tomáš Bel zúčastnil na dvojmesačnom vzdelávacom pobyte na Harvard Business School a neskôr rozbehol nový podnikateľský projekt EXItravel v oblasti sprostredkovania predaja leteniek a ubytovania. Momentálne je spoločnosť EXIsport najväčším maloobchodným reťazcom so športovými potrebami na Slovensku a jej trhový podiel tvorí 27 %.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2010
Tomáš Bel, EXIsport s.r.o.

Finalisti
Milan Dubec, Azet.sk, a.s.
Štefan Kassay, I.D.C. Holding, a.s.
Michal Meško, Martinus.sk, s.r.o.
Peter Štecko, MEDUSA GROUP, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2010
Alexander Gramblička, InterStore.sk s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2010 v oblasti inovácií
Ján Jenča, MONOGRAM Technologies, s.r.o.

Špeciálne ocenenie poroty
Štefan Kassay, I.D.C. Holding, a.s.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Klaudia Valušeková, AUTO VALUŠEK, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2009

Príbeh víťaza

Michal Štencl už od malička inklinoval k technike a programovaniu. Ako šesťročný po návrate z Malty, kde rok pracovne pôsobil jeho otec, začal programovať na Commodore 128. Už vtedy pochopil, že jeho domovom je Slovensko, a keď niečo dosiahne, musí to byť zo Slovenska. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, odbor hospodárska informatika. Počas školy sa zameral na vytvorenie novej operačnej platformy pre mobilné zariadenia, keďže v tom čase veľké firmy o tento sektor ešte nejavili väčší záujem.
V roku 2004 založil firmu Sygic, s.r.o., ktorá od samého začiatku vyvíja navigačný softvér. Ich produkt sa dostáva viac do povedomia a pravidelne sa zúčastňuje v silnej štvorke na odborných testoch spolu so svetovými menami v oblasti navigácie, ako sú TomTom, Garmin a Navigon. V minulom roku sa stali prvou firmou, ktorá priniesla plnohodnotnú navigáciu pre Apple iPhone a nové Nokia Maemo zariadenia, ako aj jednou z mála podporujúcich operačný systém Android.
V súčasnosti má Michal Štencl tridsať rokov a profesionálne úspech, ktorý si zaumienil, zatiaľ nedosiahol. Verí, že sa to čoskoro zmení.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2009
Michal Štencl, Sygic, a.s.

Finalisti
Milan Dubec, Azet.sk, a.s.
Matúš Barkóci, BETPRES s.r.o.
Khalil Belmechri, BK Group, a.s.
František Ambrovics, FORNETTI SLOVAKIA, s.r.o.
Cyril Sventek, MONT IRP s.r.o.
Juraj Hudý, XRAY, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2009
Tatiana Kyseľová, pelicantravel.com s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2009 v oblasti inovácií
Juraj Hudý, XRAY, s.r.o.

Zvláštna cena Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh
Juraj Hudý, XRAY, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2008

Príbeh víťaza

Nay a.s., je pod značkou NAY Elektrodom najznámejším a najväčším predajcom spotrebnej elektroniky na Slovensku, so širokým portfóliom produktov čiernej, bielej a počítačovej techniky od najrenomovanejších svetových značiek, spolu s rozsiahlou ponukou moderných a funkčných služieb.
Na trh vstúpili v roku 1991 ako dovozca a distribútor najväčších značiek spotrebnej elektroniky. V roku 1998 začali budovať sieť moderných veľkoformátových predajní pod značkou Nay Elektrodom s priemernou plochou 1 700 m2. V súčasnosti je 24 predajní v 22 mestách po celom Slovensku a 2 predajne v Českej republike, pričom každý rok pribúdajú ďalšie. Za posledné roky sa NAY umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch najväčších maloobchodov a tiež v rebríčku TREND Firma roka.
O spokojnosť zákazníkov sa v súčasnosti stará 1 150 zamestnancov spoločnosti, ktorí sú vďaka pravidelným školeniam špecialistami na svojom poli.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2008
Peter Zálešák,    NAY a.s.

Finalisti
Peter Pochaba, ABC Klíma s.r.o.
Milan Dubec, Azet.sk, a.s.
Vladimír Lukáč, ETOP – TRADING, a.s.
Miroslav Kunsch, IPESOFT spol. s r.o.
Tomislav Jurik, UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť

EY Začínajúci podnikateľ roka 2008
Ladislav Gažo, Seges s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2008 v oblasti inovácií
Ján Lunter, Innovatrics, s.r.o.

Špeciálne ocenenie poroty
Tomislav Jurik | UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť

EY Podnikateľ roka 2007

Príbeh víťaza

Miroslav Trnovský vyštudoval na Fakulte inžinierskeho staviteľstva, špecializáciu vodohospodárske stavby na Žilinskej univerzite. So spoločníkom založil firmu SkyBau spol. s r.o. v Nemecku, kde do konca roku 1992 zamestnávali takmer 100 zamestnancov. V roku 1996 rozšírili svoje aktivity do Českej republiky. Na Slovensko vstúpila spoločnosť SkyBau až v auguste roku 2002 dodávkou skeletu administratívneho objektu Millenium Tower II. v obchodnom centre POLUS Bratislava. V súčasnosti okrem výstavby administratívnych a bytových jednotiek spoločnosť realizuje aj náročné projekty železobetonárskych prác základovej dosky, spodnej i hornej stavby najväčšieho komplexu v Bratislave EUROVEA na Dunajskom nábreží.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2007
Miroslav Trnovský, SkyBau, s.r.o.

Finalisti
Vladimír Lukáč, ETOP – TRADING, a.s.
Anton Barboráš, INVESTEX GROUP, s.r.o.
Miroslav Kunsch, IPESOFT spol. s r.o.
Peter Šiovič, REGADA, s.r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2007
Martin Starzyk, PolyStar, s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2007 v oblasti inovácií
Vladimír Lukáč, ETOP – TRADING, a.s.

Špeciálne ocenenie poroty
Miriam Poništová, DeutschMann Internationale Spedition s.r.o.

EY Podnikateľ roka 2006

Príbeh víťaza

Miroslav Trnka je absolventom Slovenskej technickej univerzity v Trnave. Od roku 1987 pracuje na vývoji antivírusového systému NOD a je spoluautorom jeho prvej verzie. V roku 1992 založil so spoločníkmi firmu ESET, spol. s r.o., v ktorej pôsobí ako technický riaditeľ. O svojich začiatkoch v antivírusovom biznise Miroslav Trnka hovorí: „Program na ochranu pred vírusmi sme nerobili pre seba. Spolu s Petrom Paškom sme chceli dať ľuďom niečo, čo by riešilo problém vírusov. Vtedy, dva roky pred nežnou revolúciou, sme neuvažovali o jeho komerčnom využití. Keďže v tom čase bol u nás veľmi populárny seriál Nemocnica na okraji mesta, program sme nazvali Nemocnica na Okraji Disku – NOD.“ Rozvoj spoločnosti nabral veľmi rýchly spád najmä po roku 2000, kedy ESET expandoval do zahraničia. ESET dnes poznajú v Českej republike, USA, Veľkej Británii, Nemecku, Švédsku, Austrálii, Japonsku, Honkongu, Malajzii, Mexiku, Paname a v desiatkach ďalších krajín. Za najdôležitejšie pre úspech spoločnosti Miroslav Trnka považuje dobrých zamestnancov a kvalitu produktu. Koncom roku 2006 spoločnosť získala ocenenie IT Firma roka, pričom sa stala doposiaľ jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá toto ocenenie získala viac ako jedenkrát.

Výsledková listina

EY Podnikateľ roka 2006
Miroslav Trnka, ESET, spol. s r.o.

Finalisti
Tomislav Jurik, UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť
Klaudia Valušková, AUTO VALUŠEK, s.r.o.
Tibor Mačuga, Chemkostav, a.s.
Anton Barboráš, INVESTEX GROUP, s.r.o.
Marián Kapusta, Plechprofil, a.s.
Peter Havlovič, IMOS – ASEK, spol. s r.o.
Miroslav Kunsch, IPESOFT spol. s r.o.

EY Začínajúci podnikateľ roka 2006
Alexander Cimbaľák, ACE enterprise SLOVAKIA, s.r.o.

Špeciálne ocenenie poroty
Klaudia Valušková, AUTO VALUŠEK, s.r.o.

Táto stránka prevádzkovateľa Ernst & Young s. r. o. používa súbory cookie, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Prečítajte si ďalšie informácie o súboroch cookie a o tom, ako môžete odmietnuť ich použitie. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo vašom prehliadači. Svoj súhlas s využívaním cookies udelíte kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“.
Viac informácií
Top